Електронні інструкції

Більшість медичних виробів супроводжується інструкцією, необхідною для безпечного застосування.  Якщо інструкція є обов’язковою або передбачена виробником, то вона має поставлятись з кожним виробом.

Так, індустрія медичних виробів генерує велику кількість паперових інструкцій, частина з яких можуть бути зайвими для кінцевого користувача, наприклад при регулярних поставках однакової продукції в медичний заклад або лабораторію. Водночас це завдає шкоди навколишньому середовищу і збільшує кінцеву вартість продукту. 

В сучасному світі інформація в паперовому вигляді стала архаїзмом – її незручно зберігати, пошук потрібних даних займає час, доступ може бути обмежений, а оновити надрукований текст й зовсім неможливо.

Даний проект надає можливість для виробників деяких медичних виробів перейти від паперових до електронних інструкцій, а для користувачів безкоштовно отримувати паперову версію у разі необхідності. 

Ми очікуємо, що наш проект дозволить:

  • знизити навантаження на навколишнє середовище;
  • підвищити загальну безпеку медичних виробів;
  • покращити доступ до інформації щодо ефективного та безпечного використання та її оновлення;
  • знизити вартість продукції для споживача за рахунок зниження витрат;
  • спростити процеси маркування та надання продукції на ринку;
  • поліпшити відповідність регуляторним вимогам. 


Дане рішення розроблено з урахуванням вимог GHTF/SG1/N70:2011 та світової практики, відповідей Міністерства Охорони здоров’я України та Державної Служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками щодо використання електронних інструкцій.

Ми відкриті для співробітництва з виробниками медичних виробів та їх Уповноваженими представниками в Україні, а також з будь-якими заінтересованими організаціями та особами. 

Даний проект є комерційним. Ми надаємо необхідні консультації, розробляємо та впродаждуємо усі дії для переходу до електроних інструкцій, проводимо або допомогаємо з необхідними юридичними та регуляторними питаннями. 

Попередні консультації ми надаємо безкоштовно, дзвоніть нам за телефоном +38 (068) 064-78-31, +38 (044) 223-61-67, або пишіть на е-мейл info@cratia.ua, або приїжджайте на зустріч безпосередньо до нашого офісу.